Майже 43 тисячі блоків сонячних батарей на 23-х гектарах – електростанція в Ірляві, що на Ужгородщині, є найбільшою в Західній Україні. Електроенергії, що виробляється тут, достатньо, аби забезпечити цілий Великоберезнянський район або 10% від потреб Ужгорода та Ужгородщини. Річна потужність електростанції – 10,09 Мвт, тут видобувають 9,6 кіловат за годину.
Схема роботи така: з’єднані між собою полікристалічні модулі (сонячні батареї) збирають сонячну енергію, за допомогою чотирьох інверторних підстанцій постійний струм перетворюється в змінний, потім через трансформаторну станцію подається в загальну мережу.
Всі модулі мають спеціальний захист, тому ні град, ні сніг, ні якісь механічні пошкодження їм не страшні. Батареї розташовані під тридцятиградусним кутом до землі на такій відстані одна від одної, щоб за будь-якої погоди й пори року на них не потрапляла тінь. А ще вони самоочищуються, тому з персоналу на території електростанції працюють тільки охоронці.
Важливо, що сонячні електростанції є абсолютно безпечними для довкілля – нема жодних вуглекислотних та інших токсичних викидів. Термін сонячного освітлення в нас становить 2 тисячі годин щорічно, а річний енергетичний потенціал сонячної енергетики – 140 тис. тонн умовного палива. Одним зі стимулюючих факторів побудови СЕС став і так званий зелений тариф, котрий діє і в нашій державі. Він спрямований на підтримку таких інвестиційних проектів – держава гарантує підключення до мережі, тривалий контракт за закупівлю виробленої енергії та надбавку до її вартості.